O nás

Spoločnosť SPECTRO APS spol. s r.o. bola založená v roku 1993. Je výhradným zástupcom nemeckej firmy SPECTRO Analytical Instruments, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom spektrometrov pre elementárnu analýzu. Na slovenskom trhu máme 125 zákazníkov s viac ako 170-timi prístrojmi.


Stacionárne prístroje


produkty

SPECTRO LAB

SPECTRO MAX

SPECTROCHECK


Optická emisná spektrometria (OES) využívajúca oblúkové a iskrové budenie je preferovaná metóda k stanoveniu chemického zloženia kovových  materiálov. Táto metóda je široko používaná v priemysle a spracovaní kovových materiálov, taktiež u primárnych výrobcov, zlievarňach a ďalších výrobcov. Krátke časy analýzy a podstatná presnosť Arc/Spark OES systémov robí tento typ prístrojov najefektívnejší v kontrole spracovávania zliatin.

Tieto spektrometre sa môžu použiť pri mnohých aspektoch výrobného cyklu včítane vstupnej kontroly materiálov, vlastného spracovania, kontroly akosti polotovarov a konečných výrobkov a mnoho iných aplikácií , kde je požadované spoľahlivé stanovenie chemického zloženia kovových materiálov

Pre splnenie rôznych požiadaviek v priemysle vyvinula firma SPECTRO iskrové spektrometre SPECTROMAXx a SPECTROLAB. Obidva boli navrhnuté k zaisteniu špecifických potrieb koncového užívateľa. Každý z prístrojov má individuálne prednosti, ktoré sú charakteristické rýchlou a presnou analýzou, jednoduchosťou použitia a spoľahlivosťou. Inovované technológie ako je UV-PLUS systém optickej komory, nové vyvinuté analytické metódy a algoritmy pre stanovenie chýb vzoriek sú základom pre vynikajúcu úroveň výkonu týchto prístrojov.

 Princíp činnosti iskrového OES spektrometra


Kontaktný formulár

Meno *
Telefón *
E-mail *
Firma
Text
Kód
* povinné údaje