O nás

Spoločnosť SPECTRO APS spol. s r.o. bola založená v roku 1993. Je výhradným zástupcom nemeckej firmy SPECTRO Analytical Instruments, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom spektrometrov pre elementárnu analýzu. Na slovenskom trhu máme 125 zákazníkov s viac ako 170-timi prístrojmi.


Röntgenflourescenčné prístroje


produkty

SPECTRO MIDEX

SPECTRO xSORT

SPECTRO XEPOS

SPECTRO MIDEX drahé kovy

SPECTRO SCOUT


Energiovo disperzná röntgen flourescenčná technológia (ED-XRF) umožňuje jednu z najjednoduchších, najpresnejších a vysoko ekonomických analytických metód stanovenia chemického zloženia veľkého množstva typov materiálov. Metóda je nedeštruktívna a spoľahlivá, nevyžaduje žiadnu alebo len veľmi malú prípravu vzoriek a je vhodná pre pevné, kvapalné a sypké typy vzoriek. Je ju možné použiť pre široký rozsah prvkov od sodíka ( 11 Na ) po urán ( 92 U ) a pracuje s limitmi detekcie na úrovni sub-ppm a môže taktiež merať koncentrácie až do 100% simultánne.

 

SPECTRO je svetová špička v produkcií ED-XRF spektrometrov a v posledných rokoch je braná ako štandard v tejto technológií

Ponúka kompletnú sadu výrobkov, od malých ručných prístrojov pre jednoduché aj špeciálne úlohy až po viacúčelové laboratórne spektrometre a široký rozsah on-line riešení.

Typické použitie: analýza olejov a palív, plastov, gumy a tkanín, farmaceutických produktov, potravín, kozmetiky, hnojív, minerálov, rúd, geologických materiálov, trosky, tmelov, tepelne odolných materiálov, skla, keramiky, stanovenie vrstiev na papierových fóliách, polyesterov a kovov, triedenie kovových zliatin, skla a plastov podľa použitých materiálov a monitorovanie pevných odpadov, odpadových vôd, čistiacich prostriedkov, kúpeľov a ďalších.

Princíp činnosti ED-XRF spektrometra


Kontaktný formulár

Meno *
Telefón *
E-mail *
Firma
Text
Kód
* povinné údaje