O nás

Spoločnosť SPECTRO APS spol. s r.o. bola založená v roku 1993. Je výhradným zástupcom nemeckej firmy SPECTRO Analytical Instruments, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom spektrometrov pre elementárnu analýzu. Na slovenskom trhu máme 125 zákazníkov s viac ako 170-timi prístrojmi.


Röntgenflourescenčné mikroanalyzátory


produkty

Orbis Silicon Drift Detector (SDD) Analyzátor

Orbis PC Silicon Drift Detector (SDD) Analyzátor


Teraz môžete získať rozšírenú  nedeštruktívnu elementárnu analýzu s flexibilitou pracovať cez široký rozsah typov vzoriek a tvarov. Je tu minimálna príprava vzorky. Nie je nutné žiadne pokovenie. Orbis Micro Energiovo Disperzný (Micro-EDXRF) Analyzátory začleňujú rýchlu, simultánnu multi-prvkovú RTG detekciu s vysokou citlivosťou analýzy od ppm po 100% koncentrácie.  Užívatelia môžu vykonávať elementárnu analýzu na malých vzorkách, ako častice, fragmenty a inklúzie alebo automatizovaná multi-bodová a zobrazovacia analýza na veľkých vzorkách, so všetkými benefitmi a jednoduchosťou RTG analyzátora.

Tieto stolové prístroje môžu merať prvky od Na po U na vzduchu alebo  nízko-vákuových podmienkach. S prenikavosťou RTG lúčov a veľkým bodom ožiarenia, Orbis analyzátory sú viac vhodné ako skenovacie elektrónové mikroskopy pre vzorky s veľkými rozmerovými rysmi. Výkonný EDAX jednoducho použiteľný Vision program poskytuje presnú elementárnu analýzu.

Inovatívna RTG Optika/Video Geometria

Orbis upevňuje pokrokovú RTG optiku a vysoko kvalitnú video kameru zvislo na vzorku, robí prístroj vhodný pre väčší rozsah tvarovania vzoriek. Tento inovatívny dizajn poskytuje skutočne schopnosť „ čo vidíš to analyzuješ“. Rušenie RTG lúča, ktoré vedú k chybovým meraniam  môžu byť jednoducho detegované. Tienenie RTG lúča je eliminované pri meraní vzoriek s topografiou. Prínosom je kvalitatívna analýza, ktorá je oveľa jednoduchšie vykonávaná aj za dizajnovanou pracovnou vzdialenosťou prístroja.

 
Širší rozsah aplikácií


Analyzátory Orbis sú ideálne pre množstvo aplikácií včítane kriminalistických, priemyselných kvalitatívnych kontrol, nedeštruktívneho testovania a analýzy materiálových, elektronických a geologických vzoriek.

Modely EDAX Analyzátorov

Orbis Micro-EDXRF Analyzátor je dostupný v dvoch štandardných modeloch. Orbis SDD a Orbis PC SDD. EDAX ponúka rozsah voliteľných položiek pre oba modely. Tieto dva modely pokrývajú veľký rozsah aplikácií kde sa vyžaduje veľmi presná nedeštruktívna elementárna analýza. Orbis Vision program je dostupný v obidvoch modeloch.


Kliknite pre zobrazenie 3D MODELU PRÍSTROJA


Kontaktný formulár

Meno *
Telefón *
E-mail *
Firma
Text
Kód
* povinné údaje