O nás

Spoločnosť SPECTRO APS spol. s r.o. bola založená v roku 1993. Je výhradným zástupcom nemeckej firmy SPECTRO Analytical Instruments, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom spektrometrov pre elementárnu analýzu. Na slovenskom trhu máme 125 zákazníkov s viac ako 170-timi prístrojmi.

O nás

Spoločnosť SPECTRO APS spol. s r.o. bola založená v roku 1993. Je výhradným zástupcom nemeckej firmy SPECTRO Analytical Instruments, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom spektrometrov pre elementárnu analýzu. Na slovenskom trhu máme 125 zákazníkov s viac ako 170-timi prístrojmi. Nachádzame sa v centre Slovenska v Martine. Výhodná poloha nám umožňuje operatívne spolupracovať s klientmi a zákazníkmi na celom Slovensku. V spoločnosti pracujú traja stáli a traja externí pracovníci. Našim cieľom a prvoradým záujmom je maximálna spokojnosť zákazníkov. Toto zabezpečujeme tak, že vykonávame záručný aj pozáručný servis dodávaných prístrojov, kontrolu a nastavovanie kalibrácií, dodávky náhradných dielov, spotrebného materiálu a referenčné materiály pre tieto prístroje.

Dodávané prístroje môžu analyzovať kovové materiály a kvapaliny pomocou iskrovej optickej emisnej spektrometrie a indukčne viazanou plazmou. Röntgenové spektrometre ktoré dodávame môžu analyzovať pevné materiály kovové aj nekovové, kvapaliny a organické látky. Veľká skupina dodávaných prístrojov je špeciálne určená pre analýzu olejov a ich komponentov.